Přihlášení

 

Vytvořit nový účet

Registrovaní uživatelé se přihlásit na akce pořádané v rámci projektu, mohou prohlížet a stahovat dokumenty.

ZÁKLADY ASERTIVNÍ KOMUNIKACE, MANIPULACE, KONFLIKT A STRES NA PRACOVIŠTI

Nejste přihlášeni – omezené prohlížení bez možnosti registrace na akci.

Pro kompletní zobrazení této akce se musíte přihlásit.
Pokud ještě nemáte svůj účet, pro jeho vytvoření klikněte zde.
Termín
14.11.2013 – 15.11.2013
Místo konání
Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i. – zasedací místnost
Bělidla 4a, Brno
Kategorie
Kurz
Popis

Termín konání semináře:

čtvrtek 14. 11. 2013, 9.00 – 12.00 / 13.00 – 16.00 hod.

pátek 15. 11. 2013, 9.00 – 12.00 hod.

Místo konání: Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i. – zasedací místnost Bělidla 4a, Brno

Cílem semináře je představit asertivitu jako přístup k rozvíjení dlouhodobých týmových vztahů, profesionálních i soukromých partnerství, založených na otevřených, pozitivních a čestných mezilidských vztazích. Účastníci semináře si ověří vlastní intuitivní znalost, jak se bránit verbální manipulaci. Vzájemně si vyměníme zkušenosti a společně se zorientujeme v možnostech, jak řešit konflikt, případně se mu zcela vyhnout a jak čelit stresovým situacím v každodenním pracovním životě.

Praktická cvičení představí ukázky jak asertivně odmítnout či nesouhlasit v případě komunikačního tlaku, jak se postavit k ostré kritice nebo verbálním agresivním útokům. Procvičena bude schopnost prosazovat oprávněné požadavky, pokládat otevřené otázky, přijímat a dávat pochvaly a asertivně ukončovat nežádoucí a bezvýznamné rozhovory a diskuse. Seminář přiblíží podstatu a význam profesionální konstruktivní mezilidské komunikace s ohledem na komunikačního partnera a praktická cvičení ukážou možnost jejich reálného uplatnění v praxi.

Lektorka: Mgr. Zuzana Donné - je absolventkou Univerzity Komenského v Praze - katedry sociální a masové komunikace a ČVUT v Praze - Masarykova ústavu vyšších studií. Působí jako vysokoškolský pedagog a certifikovaný kouč. Zájemci o účast na semináři se mohou registrovat na adrese: urban.o@czechglobe.cz. Vzhledem k tomu, že se jedná o interaktivní seminář, je jeho kapacita limitována počtem 15 osob.